Sosyal Sorumluluk

Neutec olarak, insan sağlığı ve eğitimi en büyük önceliğimizdir. İçinde yaşadığımız toplum için yeni ilaç ve tedaviler geliştirirken diğer yandan üzerimize düşen sosyal sorumlulukları yerine getirmeyi öncelikli hedefimiz olarak belirledik. Faaliyetlerimizi eğitim ve toplum sağlığı üzerine yoğunlaştırdık.

Amacımız;

  • İyi yaşam koşullarına sahip, sürdürülebilir gelişme için geleceğe umutla bakabilecek toplum bireylerinin yetiştirilmesine katkıda bulunmak,
  • Çalışanlarımızı da sosyal sorumluluk projelerine dahil ederek, sosyal dayanışma bilicinin oluşmasını sağlamak
  • Yaşamın sürekliliği ve toplumsal yaşamın iyileştirilmesi için ortak evrensel değerlerin toplumlar tarafından paylaşımını sağlamak
  • Topluma örnek teşkil ederek sağlıklı yaşam aktivitelerinde önemli birer oyuncu olmak

Sıradaki Projelerimiz

Herkes İçin Mutluluk, Mutluluk İçin Herkes Projesi

Saha personelimiz ile eş zamanlı olarak ülke genelinde farklı bölgelerde gerçekleştirilecek olan huzurevi ziyaretleri sayesinde tüm toplumsal kesimlere ulaşma hedefi ile birlikte nesiller arası iletişim için sektörde rol model olmak ve birliktelik duygusunu aşılamak amaç edinilmiştir.

Bize Hayat Kurtarmak Yakışır Projesi

Kızılay ile birlikte gerçekleştirilmesi planlanan kan bağışı projesi ülke genelindeki oluşabilecek kan ihtiyacının giderilmesine katkıda bulunmak amaç edinilmiştir.

Potansiyel Donör Projesi

Kan bankası ile birlikte yürütülecek bu proje sayesinde gönüllü olan çalışanlarımızın bir miktar kanı alınarak kan profili oluşturulacak ve olası bir kök hücre naklinde bu veri tabanından yararlanılmak amaçlanmıştır.

Neutec İlaç Sosyal Sorumluluk Eylem Planı

2016 Yılı Projeleri

Herkes İçin Mutluluk, Mutluluk İçin Herkes Projesi 2

Neutec Halepte ki yangına bir nebzede olsa şifa olabilmek adına Bölgeye 33 Palet 1.314.532,19 TL değerinde sağlık malzemesi ve ilaç yardımında bulundu. Sosyal sorumluluğu kendine adeta bir borç bilen Neutec Grup, savaşın soğuk yüzünden kaçmaya çalışan insanlara her daim yardım etmeye ve yaraları sarmaya devam edecektir.

Herkes İçin Mutluluk, Mutluluk İçin Herkes Projesi 1

Neutec İlaç Dünya Engelliler Gününde Down sendromlu çocuklarla birlikteydi. "Herkes İçin Mutluluk, Mutluluk İçin Herkes" diyerek çıktığımız yolda toplumun tüm kesimleri ile mutluluğumuzu paylaşmaya devam ediyoruz.
Engelsiz bir dünya için hep birlikte el ele …

Bayram Çocukları Projesi

Neutec İlaç Bayram Çocukları Projesi için Bitlis Narlıdere İlköğretim Okulundaydı. Çocuklarımızın kırtasiye ihtiyaçları karşılanmıştır.

2015 YILI PROJELERİ

3. Kitap Yardımı Projesi

Neutec İlaç, Şanlıurfa – Viranşehir Anadolu Lisesi’nin yeni kurulan kütüphanesine kitap yardımı için Şanlıurfadaydı.

Suriye Mültecilerine İlaç Yardımı Projesi

Neutec İlaç Suriyeli mültecileri unutmadı. Hatay – Cilvegözü’nde bulunan mülteci kampına 2.7 Milyon TL değerinde ilaç ve 300 bin TL nakit yardımı yaptı.